قانون جذب چیست

قانون جذب چیست؟ این قانون بیان می‌کند که جذب افکار مثبت نتایج مثبتی را در زندگی افراد به ارمغان می‌آورند، در حالی که جذب افکار منفی نتایج منفی به همراه دارند. در حقیقت افکار نوعی انرژی هستند و انرژی مثبت باعث موفقیت در همه زمینه‌های زندگی از جمله سلامتی، شرایط مالی و روابط می‌شود. در سال‌های اخیر مفهوم قانون جذب به دلیل انتشار کتاب‌هایی مانند «راز» مورد توجه زیادی قرار گرفته است. 

قانون جذب

قانون جذب چگونه کار می کند ؟

حال این سوال مطرح می‌شود که قانون جذب چگونه کار می کند؟ اساساً انرژی افکار شما تجربیات شما را شکل می‌دهد. بنابراین افکار مثبت تجارب مثبت را ایجاد می‌کنند و بالعکس. در واقع 3 اصل جهانی وجود دارد که مفهوم و فلسفه جذب را تشکیل می‌دهد:

 • هر چیزی مشابه خود را جذب می‌کند: این اصل بیان می‌کند که چیزهای مشابه به یکدیگر جذب می‌شوند. این بدان معناست که مردم جذب افرادی می شوند که شبیه خود هستند . همچنین بیان می‌کند که افکار افراد تمایل به جذب نتایج مشابه دارند. اعتقاد بر این است که تفکر منفی تجربیات منفی را جذب می‌کند، در حالی که تفکر مثبت تجربیات مطلوب را تولید می‌کند.
 • طبیعت از خلاء متنفر است: اصل دوم بیان می‌کند که حذف چیزهای منفی از زندگی شما می‌تواند فضایی را برای چیزهای مثبت بیشتر ایجاد کند. این اصل بر اساس این تصور است که غیرممکن است که یک فضای کاملاً خالی در ذهن و زندگی خود داشته باشید. طرفداران این فلسفه می گویند از آنجایی که چیزی همیشه فضا را پر می‌کند، مهم است که آن فضا را با مثبت بودن پر کنیم.
 • زمان حال همیشه مهم است: اصل سوم بر این ایده تمرکز دارد که همیشه کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای بهبود لحظه حال انجام دهید. این اصل پیشنهاد می‌کند که به جای احساس ترس یا ناراحتی، باید انرژی خود را روی یافتن راه‌هایی متمرکز کنید. با تمرکز بر راه حل به جای مشکلات می‌توانید لحظه حال را به بهترین شکل ممکن بسازید.

“جذب” یا “راز” نام قانونی جهانی است که آگاهی و استفاده از آن می‌تواند زندگی افراد را دگرگون کند.

اما قانون جذب چگونه به ما در زندگی کمک می کند؟

این قانون توانایی شما برای جذب چیزی که روی آن تمرکز می‌کنید را به زندگی خود مشخص می‌کند.

هر چیزی که می‌توانید تصور کنید قابل دستیابی است.  تعریف واقعی این قانون جهانی، جذب همانند است.

هر چیزی که انرژی عاطفی و توجه خود را به آن اختصاص دهید، همان چیزی است که به شما باز خواهد گشت. قانون راز یا جذب مانند جاذبه زمین است. شما در هر دقیقه از هر روز آن را می‌بینید و همیشه بر شما و زندگی شما تأثیر می‌گذارد.

معرفی قانون جذب موفقیت، عشق و ثروت

معرفی قانون جذب چیست

آن چه در معرفی قانون جذب موفقیت، عشق و ثروت باید به آن توجه کرد، کلی و جهان شمول بودن این قانون است. فلسفه جذب بر همه چیز در جهان فراوان ما حاکم است و  تبعیض قائل نیست.

شما، در  هر لحظه از زندگی خود واقعیت خود را خلق می‌کنید. در حقیقت با هر فکر آگاهانه یا ناآگاهانه،  در حال خلق آینده خود هستید.

هر آنچه را که در ذهن خود تصور کنید قابل دستیابی است. اما تنها در صورتی که بر روی برنامه‌ای برای رسیدن به آنچه می‌خواهید عمل کنید. اگر روی افکار منفی و نتایج بد تمرکز کنید، آن‌ها را جذب خواهید کرد. اگر روی افکار مثبت تمرکز کنید، هدف و برنامه داشته باشید، اهداف شما همان چیزی است که به زندگی شما جذب می‌شود.

در نتیجه اگر در زندگی خواهان موفقیت، عشق و ثروت هستید، باید بر روی آن‌ها تمرکز کرده و برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

راز قانون جذب در کائنات

راز قانون جذب در کائنات بیان می‌کند که در جهان هستی فراوانی وجود دارد‌. جهان هستی چنان غنی است که بتواند آرزوها و رویاهای همه افراد را برآورده کند. موفقیت شما در داشتن یک زندگی خوب و سعادتمند به افکار و باورهای شما وابسته است. کائنات تنها مانند یک آینه افکار و احساسات شما را منعکس کرده و به زندگی شما بازمی‌گرداند.

 

قانون جذب و افکار

در شرایط آزمایشگاهی، علم پیشرفته تایید کرده است که هر فکری از انرژی تشکیل شده و فرکانس منحصر به فرد خود را دارد. هنگامی که انرژی و فرکانس یک فکر واحد به جهان تابش می‌کند، به طور طبیعی با جهان مادی تعامل می‌یابد. البته مدتهاست که می‌دانیم ماده یا اجسام فیزیکی نیز فقط بسته‌های انرژی در سطح زیر میکروسکوپی و کوانتومی هستند.  قانون جذب و افکار بیان می‌کند که انرژی افکار، اشیاء و افراد مشابه را جذب می‌کند و آن چیزها را به سمت شما می‌کشاند.

 

تمرین قانون جذب

راه‌های زیادی برای تمرین قانون جذب و استفاده از آن برای داشتن زندگی بهتر وجود دارد. این راه‌ها در عین سادگی بسیار موثر هستند:

 • قدردان باشید: قدردانی باعث می‌شود بر داشته‌های خود تمرکز کرده و فرکانس مثبت به کائنات ارسال کنید.
 • اهداف خود را تجسم کنید:گفتیم که بر اساس راز، هر چیز مشابه خود را جذب می‌کند‌. تجسم اهداف باعث می‌شود تا آن‌ها به زندگی ما جذب شوند.
 • استفاده از جملات تاکیدی مثبت: تکرار جملات تاکیدی مثبت یکی دیگر از راه‌های ساده و در عین حال موثر ارسال فرکانس مثبت به جهان هستی است.

 قانون جذب ممکن است راه حلی فوری برای همه چالش‌های زندگی نباشد، اما می‌تواند کمک کند تا دیدگاه خوشبینانه‌تری نسبت به زندگی پیدا کنید. همچنین ممکن است به شما کمک کند انگیزه خود را برای ادامه کار برای رسیدن به اهداف خود حفظ کنید.

 

تاریخچه قانون جذب

تاریخچه قانون جذب مربوط به قرن‌ها پیش است. در حقیقت انسان‌ها مدت‌ها پیش به وجود این قانون پی برده بودند. اما توجه به این قانون و فلسفه پشت آن در عصر حاضر برای اولین بار در دهه 1860 انجام شد. در این زمان از سنت‌های مختلف مذهبی و فلسفی، از جمله هندوئیسم، مسیحیت، و ماورایی گرایی برای توضیح این قانون استفاده شد. در قرن بیستم زمانی که ناپلئون هیل و لوئیز هی کتاب‌ بیندیشید و ثروتمند شوید، را نوشتند، این قانون جهانی توجهات زیادی را برانگیخت.

فیلم  راز یا The Secret در سال 2006 نیز علاقه عموم مردم به این مفهوم را تشدید کرد. از آن زمان کتاب‌های زیادی برای توضیح فلسفه جذب و چگونگی استفاده از آن به چاپ رسیده است.

 

قانون جذب سلامتی

قانون جذب سلامتی بیان می‌کند که شما می‌توانید وضعیت سلامت جسمی و روحی خود را با تمرکز بر سلامت کامل بهبود ببخشید. اگر بدن بهتری می‌خواهید که لاغرتر، سالم‌تر و با انرژی بیشتر باشد، از شگفت‌انگیز بودن بدن خود در حال حاضر قدردانی کنید. بدن شما در حال حاضر نفس می‌کشد، قلبتان می‌تپد و سیستم گوارشتان نیز آخرین وعده غذاییتان را هضم می‌کند. هزاران واکنش شیمیایی در طول روز انجام می‌شود که هورمون‌های شما را دوباره متعادل می‌کند و حتی بدون اینکه بخواهید شما را زنده نگه می‌دارد. این یک معجزه است.

می‌توانید با جستجوی قسمت‌هایی از بدنتان که دوست دارید، از جذب برای ایجاد بدن بهتر استفاده کنید. شاید موها یا چشمانتان را دوست داشته باشید. در این صورت می‌توانید بابت داشتن آن‌ها احساس قدردانی کنید. توجه خود را به هر قسمتی که واقعاً از آن قدردانی می‌کنید معطوف کنید تا احساس کنید که بدن شما چقدر شگفت انگیز است. وقتی از بدن خود قدردانی می‌کنید، احساس بسیار خوبی به شما دست می دهد، درست است؟

جذب می‌گوید که وقتی زمان بیشتری را صرف قدردانی از بدنتان می‌کنید، چیزهای بیشتری را جذب می‌کنید تا بدن خود را شگفت انگیزتر احساس کنید. بنابراین برای خوردن غذاهایی که به بدن شما احساس خوبی می‌دهند الهام خواهید گرفت. برای انجام ورزش نیز انگیزه خواهید گرفت. همچنین به طور طبیعی بهتر می‌خوابید. بنابراین فلسفه جذب الهام بخش شما برای ایجاد بدن بهتر خواهد شد.

 

قانون جذب ثروت

برای استفاده از قانون جذب ثروت، باید یک چیز را درک کنید: پول یک چیز مادی یا فیزیکی نیست، بلکه انرژی است. پول انرژی است و انرژی مانند آهنربا انرژی مشابه را جذب می‌کند. چگونه می‌توان دوستان خوبی پیدا کرد و رابطه خوبی با آن‌ها ایجاد کرد؟ دقیقاً به همین شکل می‌توان رابطه خوبی با پول ایجاد کرد. با پول مانند بهترین دوست خود رفتار کنید و برای پول خود ارزش قائل شوید. این به شما کمک می‌کند تا ارتباط خوبی بین خود و ثروت ایجاد کنید.

احساس دوستی و علاقه نسبت به ثروت و تمرکز بر آن می‌تواند پول و ثروت را با شدت و سرعت بیشتری به زندگی شما جذب کند.

نتایج قانون جذب

نتایج قانون جذب در زندگی معتقدان به این قانون بسیار چشمگیر و منحصر به فرد است. اعتقاد به جذب ناامیدی و افسردگی را در زندگی افراد از بین می‌برد. همچنین هدفمندی، انگیزه و تلاش را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. معتقدان به جذب نسبت به دیگران خوشبین‌تر هستند و وقایع زندگی را با دید مثبت تفسیر و تحلیل می‌کنند. از آنجایی که معتقدان به این قانون از باور فراوانی برخوردارند، نسبت به سایرین بخشنده هستند و از خست ورزیدن دوری می‌کنند. در حقیقت نتایج باور به جذب را می‌توان در جنبه‌های مختلفی از زندگی مشاهده کرد. از بهبود شرایط فیزیکی گرفته تا موفقیت‌های درسی، شغلی، جذب ثروت و حتی روابط.

تاثیر قانون جذب چیست؟

بر اساس مفهوم جذب اگر احساس هیجان، اشتیاق، شادی، قدردانی یا فراوانی کنید، در این صورت انرژی مثبت را به کائنات می‌فرستید. به نوبه خود، آن انرژی مثبت، افراد، منابع و فرصت‌هایی را به زندگی شما جذب می‌کند که در همان طول موج پرانرژی طنین‌انداز می شوند. این خوش‌بینی که بدون زحمت وارد مسیر زندگی شما می‌شود به شما امکان می‌دهد به اهداف خود برسید. از سوی دیگر، اگر احساس بی حوصلگی،اضطراب، استرس، عصبانیت، رنجش یا غمگینی دارید، انرژی منفی را ساطع می‌کنید. این انرژی منفی مثبت گرایی را دفع می‌کند و افراد و اتفاقات منفی را به زندگی شما جذب می‌کند. بنابراین اگر بپرسید که تاثیر قانون جذب چیست، باید بگوییم که کاملا به شما بستگی دارد!

آیا قانون جذب حقیقت دارد؟

مفهوم جذب و استفاده از آن در بین بسیاری از مردم در بسیاری از کشورها رایج است. اما آیا قانون جذب حقیقت دارد؟ تحقیقات علمی انجام شده بر روی این موضوع شواهدی را بدست می‌دهد که صحت این قانون را تایید می‌کند. برای مثال نتایج یک بررسی در سال 2005 نشان داد که افراد خوشبین از سطح بالاتری از شادی و موفقیت برخوردارند.  پژوهش دیگری در سال 2010 نشان داد که تجسم خواسته‌های شما احتمال واقعی شدن آنها را افزایش می‌دهد.

کتاب «راز» در اوایل دهه 2000، مفهوم جذب را به شکل امروزی آن مطرح کرد. با این وجود بسیاری معتقد هستند که این مفهوم می‌تواند به هزاران سال قبل برگردد. تصور می‌شود که بودا فلسفه جذب را با این اعتقاد معرفی کرد که « آنچه که هستیم نتیجه آن چیزی است که به آن فکر کرده‌ایم». اصول جذب همچنین در بسیاری از ادیان در سرتاسر جهان یافت می‌شود. محققان و پیروان این قانون معتقدند که قدمت آن به اندازه طول عمر بشر است.

دلیل موفقیت با کمک این قانون این است که اگر باور داشته باشید که موفق خواهید شد، آنگاه همه سلول‌های بدن شما همکاری خواهند کرد. با کمک قانون جهانی چشم انداز  زندگی ایده‌آل خود را خواهید دید. پس انگیزه شما افزایش پیدا می‌کند. بنابراین شروع به انجام کارهای صحیح می‌کنید: مثلا پس انداز و سرمایه گذاری خواهید کرد. اما در صورت ناامیدی فرصت‌های پیش رویتان را از دست می‌دادید.

قانون جذب

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

اکنون که اصول اولیه جذب را درک کرده‌اید، ممکن است مشتاق شروع کار با آن باشید. بنابراین ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

از آنجایی که خواسته‌های هر فرد برای جذب به زندگی متفاوت است، روش هر فردی که از آن استفاده می‌کند نیز منحصر به فرد است. با این حال در این بخش گنجینه‌ای از راه‌هایی‌وجود دارد که می‌توانید به کمک آن‌ها استفاده از مفهوم جذب را شروع کنید:

 1.  مدیتیشن: اول از همه، وقت آن است که ذهن خود را از شر تمام آن افکار مزاحم خلاص کنید – چه خوب و چه بد. مدیتیشن بهترین راه برای خلاصی از شر افکار مزاحم است.
 2. شکرگزاری: وقتی کاملا احساس تمرکز می‌کنید، یک قلم و کاغذ بردارید. سپس سه چیز را بنویسید که در زندگی بابت آن‌ها سپاسگزار هستید.
 3.  تعیین اهداف: تعریف واضح اهداف شما می‌تواند در به کار گیری مفهوم جذب در زندگی شما نقش اساسی داشته باشد. هنگامی که متوجه شدید اهداف شما چیست، آن‌ها را به زمان و با افعال گذشته بنویسید. درحقیقت باید اهدافتان را طوری یادداشت کنید که گویی قبلاً به آن‌ها رسیده‌اید – یک تکنیک بسیار قدرتمند – زیرا این امر باعث می‌شود ضمیر ناخودآگاه شما منتظر این چیزها یا تجربیات باشد.
 4.  تجسم: به سادگی چشمان خود را بسته و آنچه را که می‌خواهید تجربه کنید، تجسم کنید. احساسات شما سیستم هدایت شما هستند. توجه به احساسی که دارید وقتی به چیزی یا شخصی فکر می‌کنید نشان دهنده این است که شما در حال جذب چیزی هستید که می‌خواهید. اساساً آنچه را که می‌خواهید به دست می آورید. چه بخواهید چه نخواهید، بخش جالب این است که شما همیشه این گزینه را دارید که افکار بهتری را انتخاب کنید.
 5. جملات تاکیدی بگویید: هنگامی که چیزهایی را که واقعاً در زندگی می‌خواهید تجسم کردید، وقت آن است هدف خود را به چند عبارت تاکیدی آرامش بخش تبدیل کنید. «عبارات تأکیدی بسیار قدرتمند هستند. “این عبارات باعث می‌شوند هر داستان محدود کننده‌ای را نادیده بگیرید و بتوانید خود را در حالت پرنشاطی قرار دهید.  جملات تاکیدی مانند این که ” من سالم و شاد هستم” یا “من ثروتمند هستم”.

کاربرد قانون جذب چیست؟

کاربرد قانون جذب چیست

قانون جهانی جذب بیان می‌کند که «هر چیزی که به طور ثابت در ذهن خود نگه دارید، دقیقاً همان چیزی است که در زندگی خود تجربه خواهید کرد.» به طور خلاصه، آنچه روی آن تمرکز می‌کنید را به زندگی خود جذب خواهید کرد. اگر انرژی منفی، مانند نگرانی و حسادت به دنیا وارد کنید، انرژی‌های منفی را جذب خواهید کرد. اما اگر قدردانی را تمرین کنید و انرژی مثبتی را به دنیا وارد کنید، در عوض مثبت‌اندیشی را جذب خواهید کرد. همانطور که شکسپیر گفت: “هیچ چیز نیست، مگر اینکه تفکر ما آن را چنین کند.”

برای استفاده از این قانون در زندگی باید:

 1. کاملاً به کائنات اعتماد کنید: قبل از اینکه بتوانید از قانون جذب برای رسیدن به آنچه می‌خواهید استفاده کنید، باید باور کنید که جهان به شما کمک خواهد کرد. هنگام استفاده از قانون جهانی جذب، باید کاملاً اطمینان داشته باشید که هر چیزی که به آن فکر می‌کنید اتفاق خواهد افتاد.
 2. آنچه را که می‌خواهید جذب کنید مشخص کنید: این ضروری است که در مورد آنچه می‌خواهید جذب کنید شفاف باشید. این که به خود بگویید: «من پول بیشتری می‌خواهم»، کافی نیست. باید علت آن را نیز مشخص کنید.  آیا برای رفتن به تعطیلات پول بیشتری می‌خواهید؟ یا پول به اندازه خرید یک خانه جدید می‌خواهید؟ دلایل مختلف به معنای اعمال متفاوت است و تجلی یکی مسیر متفاوتی با دیگری خواهد داشت. بهتر است آنچه را که می‌خواهید جذب کنید بنویسید و آن را تا حد امکان جزئیات آن را مشخص کنید. هر چه در مورد چیزی که به دنبال جذب آن هستید شفاف‌تر باشید، قانون جهانی جذب بهتر عمل می‌کند.

برجسته ترین حامیان قانون جذب

در میان افراد موفق و برجسته در طول تاریخ، افراد زیادی از فلسفه جذب بهره جسته و به آن اشاره کرده‌اند.  برخی از برجسته ترین حامیان قانون جذب

عبارتند از :

 • بیانسه (خواننده مشهور): بیانسه صراحتا در مورد استفاده از جذب صحبت نمی‌کند، اما این کار را انجام می‌دهد! او در مصاحبه‌ای فاش کرد که وقتی روی تردمیل می‌دود، تصویری از جایزه اسکار را جلوی چشم خود قرار می‌دهد. از این طریق او می‌تواند هدف خود را در ذهن خود نگه دارد و رسیدن به آن را تجسم کند.
 • جیم کری (بازیگر مشهور): جیم کری برای کمک به ایجاد احساس موفقیت، حتی قبل از رسیدن به موفقیت، از کمک‌های فیزیکی نیز استفاده کرده است! او می‌گوید: من برای خودم چکی به مبلغ 10،000،000 دلار برای خدمات بازیگری نوشتم. سپس به خودم 3 سال مهلت دادم. درست 3 سال بعد قبل از روز شکرگزاری 1995، متوجه شدم که قرار است 10،000،000 دلار برای بازی در یک فیلم بدست بیاورم!
 • آرنولد (قهرمان ورزشی و بازیگر مشهور): کاری که شما انجام می‌دهید این است که تصوری از اینکه چه کسی می‌خواهید باشید ایجاد کنید – سپس آن تصور را طوری زندگی کنید که گویی درست است. با پیروی از این سیستم اعتقادی، آرنولد توانسته است در باشگاه و در گیشه خبرساز شود.

قانون جذب از لحاظ علمی

سومین سوالی که می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم این است که آیا قانون جذب از لحاظ علمی صحیح است؟ پاسخ مثبت است. حقایق زیادی وجود دارد که صحت قانون جهان شمول جذب را به لحاظ علمی اثبات می‌کند. در سال 391 قبل از میلاد، فیلسوف مشهور یونانی، افلاطون، خاطرنشان کرد که “هر چیزی مشابه خود را جذب می‌کند”. همانطور که می‌دانید، این بسیار نزدیک به  پیام کلیدی قانون جهانی جذب است.

یکی از نمونه دیگر از اثبات علمی این قانون، در مجله پزشکی Yonsei در سال 2007 انجام شد. محققین کره‌ای، جی یونگ جونگ و همکاران دریافتند که ارتباط قوی بین تفکر مثبت و رضایت کلی از زندگی در انسان‌ها وجود دارد. بنابراین ایده قانون جهانی جذب مبنی بر جذب شادی و فراوانی با تفکر مثبت از پشتوانه علمی برخوردار است.

بالا رفتن سطح ارتعاش
قوانین ثروت ساز

نشانه های بالا رفتن سطح ارتعاش

قانون جذب و ارتعاش از اصول جهانی هستند که باور به آن‌ها می‌تواند زندگی هر شخصی...
قانون ارتعاش چیست
قوانین ثروت ساز

قانون ارتعاش چیست؟

شاید تاکنون نام قانون ارتعاش را شنیده باشید و این سوال برای شما مطرح شده...
10 باور محدود کننده در مورد سلامتی و درمان
قوانین ثروت ساز

باور فراوانی چیست؟

نتایج مالی شما محصول مستقیم طرز تفکر شما در مورد پول است. مسلما وسوسه انگیز...

قانون جذب قانونی جهان شمول است که بیان می‌کند افکار و احساسات انسان وقایعی مشابه را به زندگی او جذب می‌کنند.

تکرار جملات تاکیدی، شکرگزاری و تصویرسازی اهداف بهترین تمرینات استفاده از قانون جذب هستند.

 

درخواست مشاوره رایگان

[gravityform id="1" ajax="true"]

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.